رژیم غذایی کتوژنیک ممکن است به مبارزه با آنفولانزا کمک کند

ویزیتال

23 آذر، 1398

بهداشت عمومی


رژیم غذایی کتوژنیک ممکن است به مبارزه با آنفولانزا کمک کند

رژیم غذایی کتوژنیک که اصطلاحا از آن با عنوان کتو نیز یاد می‌شود یک رژیم غذایی با کربوهیدرات کم و مصرف بیشتر چربی‌هاست.نتایج مطالعات جدید در خصوص این روش تغذیه حاکی از افزایش مقاومت در برابر آنفولانزا در افرادی است که این نوع روش تغذیه را پیش می‌گیرند.
محققان دانشگاه Yale دریافتند موش هایی که از رژیم غذایی کتوژنیک تغذیه می شوند ،بهتر قادر به جلوگیری از ابتلا به ویروس آنفولانزا نسبت به موشهایی هستند که از رژیم غذایی پر کربوهیدرات تغذیه می شوند. این نتایج در شماره 15 نوامبر ژورنال Science Immunology منتشر شده است. موشهایی که رژیم کتوژنیک مصرف می کنند ، احتمالاً از یک فشار جدی آنفولانزا زنده مانده و وزن کمتری نسبت به موشهایی که رژیم غذایی پر کربوهیدرات دارند ، از دست دادند.

دانشمندان دریافتند که رژیم کتوژنیک یک گروه از سلولهای سلولهای گاما دلتا (T) در ریه ها را تحریک می کند ، که باعث افزایش تولید مخاط می شود و ذرات ویروس آنفولانزا را به دام می اندازد. رژیم غذایی همچنین عملکرد مانع ریه های موش را بهبود بخشید ، بنابراین نسبت به عفونت حساسیت کمتری داشتند.
رژیم کتوژنیک یک رژیم غذایی پرچرب است که کربوهیدرات ها را به شدت محدود می کند.رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن توصیه نمی شود زیرا ممکن است با خطرات سلامتی و کمبودهای غذایی همراه باشد.
آنفولانزا به دلیل ویروس هایی که مجاری دستگاه تنفسی را آلوده می کنند ، ایجاد می شود. آنفولانزا باعث علائمی مانند تب ، لرز ، سردرد ، درد عضلانی ، خستگی ، سرفه و گلو درد می شود. آنفولانزا می تواند جدی و حتی کشنده باشد. میزان مرگ و میر (میزان مرگ و میر) آنفولانزا در حدود یک دهم درصد از افراد آلوده به ویروس است.
این بیماری ممکن است برای برخی از جمعیت پرخطر ، از جمله نوزادان ، افراد مسن و زنان باردار جدی تر باشد. افرادی که آسم ، بیماری ریه و سرطان دارند نیز بیشتر در معرض خطر عوارض ناشی از آنفولانزا هستند.
تحقیقات بیشتر لازم است تا مشخص شود رژیم های غذایی ketogenic ممکن است به افراد در مبارزه با آنفولانزا کمک کند. در ضمن ، توصیه های پزشک خود را در مورد چگونگی سالم ماندن در فصل سرما و آنفولانزا دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط